DAVET

Sayın Hocalarımız, Sevgili Meslektaşlarımız,

Uluslararası katılımlı 18. Ulusal Kromatografi Kongresi; İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi İlaç Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin ev sahipliğinde 15-18 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecektir.
İlk kez 1903 yılında Mikhail Tswett tarafından geliştirilip kullanılan daha sonra da büyük gelişmeler sağlanarak günümüze kadar gelen “Kromatografi tekniği” ile yapılan çalışmaların takip edilmesini, tekniğin farklı alanlarda (tıp, ilaç, gıda, petrol, çevre vb) uygulamalarındaki son gelişmelerin izlenmesini ve tartışılmasını hedeflediğimiz kongremize siz değerli bilim insanlarının katkılarını ve katılımını beklemekteyiz.
Uluslararası katılımlı 18. Ulusal Kromatografi Kongresi’nde; erken yaşta aramızdan ayrılan İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Analitik Kimya Anabilim Dalı öğretim üyesi Sevgili Arkadaşımız Prof. Dr. Sevgi Tatar Ulu saygıyla anılacaktır.
Sizleri, iki kıtanın birleşim merkezi olan dünya başkenti İstanbul’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız.

INVITATION

The Chairpersons and the Organizing Committee have the honour to invite you to the “National Chromatography Congress with international participation,” scheduled from 15-18th November 2018 in İstanbul, Turkey. This Conference will be a joint effort of the İstanbul University and İstanbul University Drug Research Center.
This Conference will examine research and development about chromatography studies in drug research, environmental, food and Medicine etc. both locally and internationally
We look forward to see you in İstanbul


Prof. Dr. Durişehvar ÖZER ÜNAL

Prof. Dr. Serap SAĞLIK ASLAN